ההזדמנות שלך לקריירה בהייטק נמצאת לפנייך!

  אני מאשר/ת קבלת דיוורים ישירים ודברי פרסומת ממכללת Net4U בכפוף למדיניות הגנת הפרטיות

   הזן את הפרטים והורד את הסילבוס

   אני מאשר/ת קבלת דיוורים ישירים ודברי פרסומת ממכללת Net4U בכפוף למדיניות הגנת הפרטיות

   לקבלת הסילבוס בוואטסאפ

   AWS & Automation

   אוטומציה: הפיתוח שמקצר את הדרך
   שוק התוכנה מוציא תוצרי פיתוח מידי יום, המשתדרגים כל הזמן בגרסאות חדשות. הצורך התכוף בגרסאות ובפיצ’רים חדשים בתוכנה דורשים מערכת בדיקות מיומנת ויעילה שתאפשר לשחרר את המוצר תוך עמידה בלוחות הזמנים, מבלי לפגוע באיכותו ובתפקודו. המציאות הרווחת היא שבלחץ הקיים על המפתחים לשחרר גרסאות, הם עלולים ליצור באגים קריטיים בתוכנה שלא ניתן לעלות עליהם לולא מערכת הבדיקות.

   מהי אוטומציה בעולם הבדיקות?
   בעולם הבדיקות קיימים מגוון רחב של תפקידים, החל בבודקים ידניים וכלה במהנדסי תשתיות הבונים את מערך האוטומציה מאפס. הבודקים הידניים בודקים את הפונקציונליות והאיכות של המוצר ברמת המשתמש הפשוט, ומוודאים שאין באגים המפריעים לתפקוד המוצר. הבדיקות הידניות אורכות זמן רב יחסית, ולא תמיד מצליחות לכסות את כל המקרים גם כאשר עובדים על פי מתודולוגיות בדיקה סדורות. בנוסף, הבדיקות הידניות הן מתישות וחוזרות על עצמן – מה שעלול לגרום לשחיקה שתוביל לאי זיהוי הבעיות בתמן אמת.
   האוטומציה למעשה ממסדת את מערך הבדיקות לתוך סקריפטים מובנים המורצים על הגרסאות החדשות של התוכנה ומאתרים באגים אפשריים בקלות יחסית.

   מהי אוטומציה בעולם הרגיל?
   לעומת תחום בדיקות התוכנה, ניתן לבצע אוטומציות לכל תהליך מורכב בחיי היומיום, באירגונים ועוד, לדוגמה: מערכת אוטומטית להשקיית הגינה, מערכת אוטומטית לזיהוי כניסה לבניין, מערכת אוטומטית לניהול משלוחים בחברת שליחויות, רובוטים שעושים סיורים אוטומטיים מסביב לבניין ועוד.
   המטרה הסופית היא לקחת תהליך מורכב שחוזר על עצמו ולוקח זמן לבצעו ולעשות זאת באופן קבוע ותדיר בלי לעבוד כלל , הכל באופן אוטומטי ובלחיצת כפתור.

   מפתחי אוטומציה
   בתחום האוטומציה קיימים מגוון תפקידים: הרצת סקריפטים, תחזוק סקריפטים ומערכת האוטומציה, כתיבת תסריטי בדיקות, תכנון ובניית התשתיות. מפתחי אוטומציה נדרשים לידע והבנה בעולם הפיתוח, כדי לכתוב תסריטי בדיקות טובים וממצים. שפת התכנות הפופולארית ביותר באוטומציה היא פייתון, ורב התשתיות כיום בנויות עליה.   הבוגרים שלנו

   דילוג לתוכן