ההזדמנות שלך לקריירה בהייטק נמצאת לפנייך!

  אני מאשר/ת קבלת דיוורים ישירים ודברי פרסומת ממכללת Net4U בכפוף למדיניות הגנת הפרטיות

   הזן את הפרטים והורד את הסילבוס

   אני מאשר/ת קבלת דיוורים ישירים ודברי פרסומת ממכללת Net4U בכפוף למדיניות הגנת הפרטיות

   לקבלת הסילבוס בוואטסאפ

   אבטחת מידע – מה זה ולמה כדאי לעסוק בזה?

   אחד התחומים המדוברים ביותר בעולם ההייטק היום הוא תחום אבטחת המידע, ולא סתם. אם אתם שואלים אבטחת מידע מה זה – אז התשובה באופן כללי היא שמירה על המידע והגנה עליו מפני סיכונים שונים. בעידן של היום, בו מערכות ממוחשבות מחזיקות מידע רב ובעל ערך עצום מאוד, ההגנה על המידע מפני גישה לא רצויה, חשיפה אליו, שיבוש, שינוי, מחיקה שלו או שימוש לא מורשה מכל סוג אחר, היא חשובה וחיונית מאוד.

   אבטחת מידע יעילה וטובה דורשת גישה מקיפה ורב-תחומית אשר מערבת אנשי מקצוע מומחים בתחום, תהליכי עבודה ברורים ומדויקים וטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת.

   איך זה עובד הלכה למעשה? מה כדאי לכם על התחום ומדוע כדאי ללמוד אותו ולהתחיל לעסוק בתחום אבטחת המידע? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובות.

   מהי המטרה של אבטחת מידע?

   אבטחת מידע מאפשרת להגן על המידע והחשוב מפני מגוון רחב של איומים שונים כמו גניבת מידע, ריגול פרטי או תעשייתי ופשעי סייבר שונים. אבטחת מידע מאפשרת להבטיח את הסודיות, השלמות והזמינות של המידע.

   המטרות העיקריות של אבטחת מידע הן:

   • הגנה על מידע רגיש: אבטחת מידע מסייעת להגן על מידע רגיש מפני גישה אליו, חשיפה של גורמים לא רצויים אל אותו המידע או שינוי של המידע על ידי אנשים לא מורשים. מידע רגיש כזה יכול לכלול מידע אישי, נתונים פיננסיים וסודות מסחריים וכן מידע ממשלתי וצבאי סודי ביותר.
   • הפחתת סיכונים: על ידי יישום אמצעי אבטחת מידע, ארגונים יכולים להפחית את הסיכונים הקשורים לאיומי סייבר או בעיות אבטחה שונות וכך להפחית את הסיכונים לפרצה אשר תחשוף את הנתונים או תסיר אותם וכן להפחית פעילויות זדוניות אחרות.
   • עמידה בתקנות: ישנם לא מעט תחומים בהם יש תקנות ספציפיות המסדירות את ההגנה על מידע רגיש, כמו עבור מוסדות פיננסים, חברות אשר עובדות עם משרד הביטחון, חברות המחזיקות מידע רגיש על לקוחות כמו בנקים וחברות ביטוח, מוסדות רפואיים ועוד. אמצעי אבטחת מידע מסייעים להבטיח עמידה בתקנות האלה, תוך הפחתת הסיכון לקנסות ואחריות משפטית במקרים של בעיות אבטחה.
   • הגנה על מוניטין הארגון: פרצות אבטחה עלולות לפגוע במוניטין של הארגון ולגרום לחשיפה של מידע רגיש אשר יכול להשפיע קשות על הארגון ולכן ארגונים גדולים ורגישים מחזיקים באנשי אבטחת מידע פרטיים אשר פועלים מתוך העסק ודואגים לשמירה על בטחון המידע בו.
   • שמירה על פעילות עסקית רציפה: אבטחת מידע מאפשרת ליצור גיבויים ולהביא לאפשרות שבה הארגון יכול להמשיך לפעול גם במקרה של אירוע אבטחה בעייתי, כך שפעילות הארגון כתוצאה מכך לא תופסק או תחווה שיבוש כל שהוא.

   כיצד בנוי מערך אבטחת המידע?

   מערך אבטחת מידע בנוי על שלושה יסודות – סודיות, שלמות וזמינות.

   סודיות מתייחסת לכך  שהמידע אינו נחשף בפני אנשים, גופים או גורמים בלתי מורשים כך שלשום גורם לא תהיה גישה אל מידע אליו הוא לא מורשה להיחשף.

   שלמות מתייחסת לשמירה על דיוק המידע ושלמות הנתונים. המשמעות היא שלא יהיה ניתן לערוך שינויים שונים בנתונים בצורה לא מורשית כך שלא יהיה מצב בו עריכה או שינוי של המידע מוביל לתקלות רבות ושיבושים בעבודת הארגון.

   זמינות מתייחסת לכך שבכל עת בו המידע דרוש, הוא יהיה זמין והגורמים המורשים לכך יוכלו לעשות בו שימוש על פי הצורך.

   ללמוד מקצוע שהביקוש עבורו רק מתעצם מיום ליום

   התפתחות הטכנולוגיות החדשות והאיומים המתמידים של התקפות הסייבר הביאו לביקוש גבוה למומחי אבטחת מידע אשר יצרו את ההגנה הטובה ביותר למערכות המחשוב והמידע של חברות, ארגונים, משרדים ממשלתיים וגורמים רבים אחרים. לכן, תחום אבטחת המידע הפך לאחד התחומים הצומחים והמבוקשים ביותר בארץ ובעולם ואם אתם רוצים ללמוד מקצוע שהביקוש עבורו רק הולך וגדל ותוכלו למצוא בו מגוון רחב של אופציות להתפתחות אישית ומקצועית, לימוד אבטחת מידע הם המתאימים ביותר עבורכם.

   ככל שהטכנולוגיה ממשיכה לצמוח ולהתפתח, כך הצורך לאנשי אבטחת מידע מיומנים הופך למשמעותי ובולט יותר, ולכן לימודי אבטחת המידע יכולים להכניס אתכם לתחום שתמיד תמצאו בו ביקוש ויוכל לאפשר לכם לבנות קריירה יציבה ולמצוא עבודה טובה ומבטיחה בכל מקום, בארץ ובעולם.

   מהם היתרונות בלימודי אבטחת מידע?

   כפי שכתבנו בפסקה מעלה, מומחי אבטחת מידע הינם אנשי מקצוע אשר זוכים לביקוש רב מאוד, וזו אחת הסיבות העיקריות לכך שלא מעט אנשים בוחרים בלימודי אבטחת מידע.

   מעבר לכך, ישנם עוד כמה יתרונות חשובים שכדאי לכם להכיר אם אתם שוקלים להתחיל לימודים בתחום:

   1. הזדמנות לעבודה במגוון רחב מאוד של תחומים – עם כישורי אבטחת מידע, אתם יכולים לעבוד במגוון רחב מאוד של תחומים שונים, וזה כולל משרדים ממשלתיים, תחומי הפיננסים והבנקאות, החינוך, הבריאות ועוד עסקים ממגוון רחב מאוד של תחומים שונים.
   2. שכר גבוה ותנאים משתלמים – מומחי אבטחת מידע יכולים לקבל הצעות עבודה במשכורות גבוהות מאוד ותנאי עבודה משתלמים במיוחד המאפיינים את עולם ההייטק, ובמיוחד במשרות הבכירות.
   3. עבודה עם ארגונים מובילים – חברות גדולות רבות מחפשות אחר מומחי אבטחת מידע ומומחים אמיתיים ובעלי ידע רב מאוד בתחום יכולים למצוא עבודה בחברות הגדולות והמובילות במשק כמו גוגל, מטא, אפל ומיקרוסופט.
   4. קבלת קידום בעבודה קיימת – אם אתם עובדים בתחום המחשוב בחברה או ארגון מסוים, לימודי אבטחת מידע יכולים לאפשר לכם לקבל קידום משמעותי ולבצע קפיצת מדרגה אמיתית ומשמעותית בקריירה שלכם.

   למי מתאימים לימודי אבטחת מידע?

   אנשי אבטחת מידע זקוקים לידע טכני מתקדם, מה שלא כל אחד יכול ללמוד ולא מתאים לכל אחד. יחד עם זאת, אם יש לכם יכולת ללמידה של טכנולוגיות ואתם מתחברים לתחום, מדובר באחד מתחומי הלימודים שיכולים להיות המהנים ביותר עבורכם.

   קחו בחשבון כי על מנת שתוכלו לעבוד בתחום אבטחת המידע יהיה עליכם להיות מסוגלים לעבוד ולשגשג גם בלחץ גבוה מאוד, להיות מסוגלים לפתור בעיות במהירות ובקלות תוך הפעלת חשיבה יצירתית ולדעת לשים לב לפרטים גדולים וקטנים כאחד.

   לימודי אבטחת מידע במכללת נטפוריו

   מתקפות סייבר ודליפות מידע הופכות לנפוצות יותר ויותר, והצורך במומחי אבטחת מידע הולך וגדל מידי יום. אם אתם רוצים לקחת חלק באחד התחומים הנחשקים והמבוקשים ביותר היום, בארץ ובעולם, מכללת נטפוריו מציעה לכם קורסים מקצועיים ולימודי אבטחת מידע מתקדמים אשר יובילו אתכם אל הקריירה עליה אתם חולמים.

   הקורסים של מכללת נט פור יו בנויים בצורה המאפשרת לכל אחד ללמוד בצורה נוחה והופכים את חווית הלימוד לפשוטה וברורה יותר, כך שאתם יכולים להשלים את הלימודים ולצאת לבנות את הקריירה שלכם מיד לאחר הלימודים, ובצורה המוצלחת ביותר.

   רוצים לדעת יותר? פנו אלינו עוד היום ונשמח לספק לכם את כל המידע לו תהיו זקוקים.

   דילוג לתוכן